na zdjęciu panorama miasta Rzym. Widoczne na tle różowawego nieba dachy w kolorze szarym. Ponad dachami wznosi się strzelista kopuła, w oddali widać jeszcze 3 kopuły

Strony przydatne w nauczaniu i uczeniu się języka włoskiego.

https://learnamo.com/

– strona prowadzona w języku włoskim, zawiera objaśnienia gramatyczne na poziomie od A1 do C2. Objaśnienia za  pomocą krótkich filmów, każdy poświęcony osobnemu zagadnieniu. Zamieszczono tu także filmiki poświęcone słownictwu, w tym osobną część dotyczącą przysłów i wyrażeń  idiomatycznych. Znajdziemy tu również informacje o  kulturze Włoch.

https://itapertutti.blogspot.com/

blog poświęcony językowi włoskiemu i różnym aspektom włoskiej geografii, historii i kultury.  Blog prowadzony w języku włoskim. Oprócz objaśnień gramatycznych i słownikowych jest tu także słownik i objaśnienia włoskich idiomów. Blog zawiera także krótkie filmy o włoskich miastach i regionach, słynnych włoskich postaciach oraz o włoskiej kuchni.

https://www.raicultura.it/

strona prowadzona przez włoską stację radiotelewizyjną RAI. W oparciu o obfity materiał audiowizualny stworzono przebogatą bazę wiedzy o kulturze i sztuce włoskiej. Strona polecana dla osób które znają już podstawy języka i chcą rozszerzać swoją wiedzę poprzez poznawanie włoskiej kultury za pośrednictwem zamieszczonych materiałów audiowizualnych. Gwarantowany wysoki poziom merytoryczny prezentowanych treści.

http://www.italiano.rai.it/

ta strona oferuje naukę języka włoskiego ze stacją radiotelewizyjną RAI. Solidna zawartość informacyjna i ciekawe materiały dydaktyczne stworzone zostały w oparciu o bogate zbiory archiwalne RAI. Poziom nauczania od A1 do C2  zapewnia gruntowne poznanie języka. Strona o wysokim poziomie merytorycznym, prowadzona w języku włoskim.

http://www.wloski.it

– to blog poświęcony nauce języka włoskiego. Zawiera objaśnienia gramatyki włoskiej w języku polskim. Odpowiedni zarówno dla początkujących jak i średniozaawansowanych. W poddziale  „Italiano in Famiglia” znajdziemy szereg scenek filmowych ilustrujących na przykładzie życia rodzinnego różne zagadnienia leksykalne i gramatyczne.