Na zdjęciu ekrany komputerów. Przed nimi na biurkach wystawa książek. Z lewej strony regały z książkami

Każdego roku w maju obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. XX edycja tego wydarzenia odbyła się pod hasłem: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka!”

Nasza Filia świętowanie rozpoczęła od Dnia Otwartego (sobota 6 maja 2023 r.), podczas którego każdy mógł zwiedzić Bibliotekę, poznać jej zbiory oraz robota Photon i książki z rozszerzoną rzeczywistością. Dzieci wysłuchały bajki, przedstawionej w teatrzyku kamishibai, dorośli zaś zapoznali się z ponad 70-letnią tradycją naszej Biblioteki. Zwieńczeniem tego dnia była prelekcja Krystyny Łętochy: „Świat – Mój…Twój…Nasz. Biblioteka podróżniczych wrażeń”.

Z kolei 10. maja odbyło się już 80-te spotkanie nauczycieli bibliotekarzy z naszego powiatu. Porządek spotkania obejmował wystąpienia zaproszonych Gości- przedstawicieli myślenickich placówek kulturalnych: MBP, Muzeum Niepodległości, CUS i MOKiS oraz bieżące sprawy, a także propozycje szkoleń przygotowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną.

Przez cały tydzień towarzyszyły nam prezentacje książek ze zbiorów Biblioteki, a także wystawa: „Przez poznanie do poszanowania, przez edukację do tolerancji”.

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tych dniach i zapraszamy znów!