Na zdjęciu rząd papierowych, białych torebek. Na nich napis "Powiat Myślenicki". i logo powiatu. Do torebek doczepione karteczki z miejscami w konkursie

Już po raz siedemnasty nasza Biblioteka wraz ze Starostwem Powiatowym w Myślenicach zorganizowała Konkursu Wiedzy o Środkach Masowego Przekazu. W tym roku odbywał się on pod hasłem „Medialna informacja – realia czy deformacja” i miał kierować uwagę uczestników ku rzetelności i prawdziwości materiałów informacyjnych, które pojawiają się w mediach. Konkurs skierowany był do uczniów starszych klas szkół podstawowych z terenu powiatu myślenickiego. Młodzież przystępująca do konkursowych zmagań miała za zadanie napisanie pracy pisemnej pt.„Informacja medialna – kreacja rzeczywistości czy rzetelna informacja o faktach. Rozważ problem w oparciu o podaną literaturę i własne refleksje.” Uczestnicy samodzielnie zapoznawali się z dostarczonymi przez organizatorów fachowymi tekstami dotyczącymi kulis tworzenia wiadomości dziennikarskich i później opisywali swe przemyślenia wywołane lekturą i obserwacją otaczającej rzeczywistości.

Poziom prac konkursowych był bardzo wysoki i niezwykle wyrównany. Jury, w którego skład weszli: Tomasz Dziki (Uniwersytet Jagielloński), Krystyna Łętocha i Dorota Kamińska (reprezentujące naszą placówkę) nie miało łatwego zadania. Oto wyniki konkursu:

I miejsce Natalia Tokarz (SP nr 2 w Myślenicach)

II miejsce ex aequo: Weronika Kowalczyk (SP w Wiśniowej im. Władysława Orkana) i Kacper Partyka (SP w Trzebuni),

III miejsce: Dominik Drożdż (SP nr 1 w Myślenicach),

IV miejsce ex aequo: Emilia Skóra (SP w Jasienicy), Vasyl Shyptur (SP nr 1 w Myślenicach) i Wojciech Stawowy (SP nr 2 w Myślenicach)

V miejsce: Maja Burda (SP w Polance)

Wyróżnienia: Joanna Szlachetka (SP nr 2 w Myślenicach), Paweł Nykiel (SP nr 2 w Myślenicach) i Aleksandra Wilczyńska (SP nr 3 w Myślenicach).

Gratulujemy laureatom i serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom nauczycielkom, które włożyły wiele pracy w przygotowanie uczniów do konkursowych zmagań. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Myślenicach.