Na zdjęciu kolorowe płótna

Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach, gdzie reaktywowana po wielu perturbacjach (głównie remontowych) wraca kolejną wystawą Galeria Bakałarz.

Aktualnie prezentujemy Państwu fotografie Katarzyny Żak i Małgorzaty Żak.

Na ścianach naszej czytelni oglądać można 10 dyptyków fotograficznych prezentujących podwójne ujęcia odwiedzanych przez Autorki wystawy miejsc. Z jednej strony mamy zatem widok lub przyciągający uwagę detal, z drugiej sam fakt wykonania zdjęcia, szukania właściwego kąta czy światła. Daje to bowiem jak piszą w tekście wprowadzającym do swojej wystawy Obie Autorki: “Możliwość wyjścia poza kadry zdjęć z przewodników i blogów, spojrzenia z szerszej perspektywy, obrócenia się wokół własnej osi i objęcia wzrokiem całości”.

I tak z Katarzyną Żak i Jej siostrą Małgorzatą zwiedzimy takie zauważone, magiczne zakątki w Słowenii, Izraelu, Bośni i Hercegowinie, Turcji, Grecji i Włoszech.

Ekspozycja z pomysłem, ciekawe, bardzo osobiste podróżowanie z aparatem. Fotografie wzbogacone kodami QR odsyłają do wiedzy o prezentowanych miejscach (dodatkowy poza estetycznym, edukacyjny walor tej prezentacji).

Wystawa do obejrzenia od 20 I do 20 II 2024 r. w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!

Kinga Hechsman