Na zdjęciu grupa osób na tle żółtych szafek katalogowych. Obiok stoi stolik, na którym ułożone są kolorowe, świąteczne torebki na prezenty

W Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Żeromskiego 9 w Myślenicach zakończyła się świąteczna akcja zbiórki książek dla seniorów i pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu myślenickiego. Do rąk adresatów akcji trafi prawie 100 książek, które Darczyńcy dostarczyli w dniach trwania akcji czyli od 1 do 20 XII 2022. Dzięki informacji i współpracy z dyrekcją Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie wiemy, że będą to DPS w Trzemeśni.

Bardzo dziękujemy wszystkim Ofiarodawcom (niektórzy chcieli pozostać anonimowi, innych znamy od lat) za Ich zaangażowanie we wszelkie społeczne działania. Dzięki Państwu Pensjonariusze otrzymają bardzo dobrą literaturę tj.,: “Imperium” R. Kapuścińskiego, świetne kryminały autorstwa Kamili Lackberg, książkę ks. Adama Bonieckiego “Ćwiczenia z optymizmu”… oraz literaturę filozoficzną, refleksyjną i medytacyjną.

W dniu 10 stycznia 2023 r. dary zostały osobiście odebrane przez Dyrektora DPS w Trzemeśni Mariusza Rosińskiego, który przybył do nas wraz z przedstawicielką personelu Panią Renatą Bagińską i delegacją pensjonariuszy.

Nie jest to nasza pierwsza (a i mam nadzieję, że też nie ostatnia) taka akcja – w ponad 70-letniej historii naszej Biblioteki było ich co najmniej kilka. Serdecznie zapraszamy do Dworku Dolnowiejskiego po dobrą literaturę do nauki i relaksu. Czekają na Państwa wyśmienite tytuły. Zapraszamy!

A oto lista Ofiarodawców:

Regina Brzozowska

Katarzyna Bujas

Kinga Hechsman

Krystyna Łętocha

Antonina Sebesta

Teresa Święch

Gminna Biblioteka Publiczna w Sieprawiu

Dziękujemy za piękne książki,

organizator akcji: Kinga Hechsman