Na białej ścianie fragment wystawy

Izabela Bochenek rocznik 2006, uczennica trzeciej klasy liceum o profilu humanistycznym w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, mieszka w Sułkowicach. Sztuką zainteresowała się w pierwszej klasie szkoły podstawowej na zajęciach plastycznych w Sułkowickim Ośrodku Kultury, gdzie przygotowywała prace (głównie na konkursy), ćwicząc swoją technikę i wyobraźnię. Od 7 klasy tworzy: martwe natury, portrety i pejzaże w większości do tzw. teczki do szkoły plastycznej. Swoje umiejętności doskonaliła także przez dwa lata w Szkole Rysunku Rafała Zalubowskiego, uczęszczała również do Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Inspiracją dla młodej artystki są m.in. dzieła: St. Wyspiańskiego, C. Moneta czy C.D. Friedricha.

O swoich pracach Izabela mówi: “Staram się tworzyć z wyobraźni, szukam własnego stylu, uczę się technik i warsztatu, by najlepiej wyrażać swe emocje”. Hortensje, Tulipany, Tatry, Dom Dziadka, Dalin jesienią, Równia Krupowa to tylko kilka z prezentowanych prac Izabeli Bochenek, w różnych technikach (ołówek, węgiel, akryl na płótnie, olej na płótnie). Pomimo zmiany szkoły średniej, swojej pasji artystycznej nie porzuciła i nadal kształci się w tym kierunku, najbliższą przyszłość wiąże z Akademią Sztuk Pięknych. Wystawa w Galerii Bakałarz myślenickiej Biblioteki Pedagogicznej jest Jej debiutem.

Na pomysł prezentacji prac tej zdolnej malarsko uczennicy wpadły dwie niezwykłe nauczycielki ZS im. A. Średniawskiego – Autorki wydanej niedawno ciekawej książki o Patronie Szkoły, Panie: Elżbieta Górecka i Arleta Garbień.

Serdecznie zapraszamy od 22 XI 2023 r. do końca roku na wystawę prac Izabeli Bochenek do galerii Bakałarz Biblioteki Pedagogicznej przy ul. Żeromskiego 9 w Myślenicach, w godzinach pracy naszej placówki. Młodej Artystce życzymy sukcesów oraz niegasnącego, twórczego zapału.

Kinga Hechsman
opiekun galerii