grafika - niebiesko-różowe tło na skos podzielone. U góry napis "świat jest kobietą" , u dołu zarys kobiecej sylwetki  do pasa, trzymającej kulę ziemską w ręku

W ramach obchodów Myślenickiego dnia Kobiet 2021 przygotowaliśmy dla Państwa dwie propozycje. Pierwsza z nich to multimedialna prezentacja „Świat jest kobietą”. Z klasyki filmowej wiemy już, że „Kopernik była kobietą”. To oczywiste. Teraz chcemy Wam objawić kolejną oczywistą prawdę, że Świat jest kobietą. Czy My, kobiety świata naprawdę różnimy się tak bardzo między sobą? Czy długość i szerokość geograficzna determinują nasze role, nasze marzenia i pragnienia? Krótka prezentacja, na którą zapraszamy z pewnością nie odpowie na te pytania, ale może chociaż zainspiruje do szukania odpowiedzi?. Zapraszamy więc w podróż po kilkunastu krajach świata na kilku kontynentach i przyjrzeniu się portretom kobiet – jak żyją, jak pracują, jak się ubierają, jak zdobią swe ciała, co je cieszy. Link do prezentacji poniżej:

Nasza druga propozycja to krótki film prezentujący wybór naszych zbiorów z kobietą w tytule. Inspirujące…Twórcze…Władcze…, czyli pasjonujące portrety literackie kobiet, które zmieniły świat..oczywiście na lepsze. Film w poniższym linku.