Sala komputerowa, uczestnicy szkolenia siedzą przy stolikach,  prowadzący oraz chłopiec mają na twarzach gogle do oglądania wirtualnej rzeczywistości.

W dniu 12 VI 2019 r. o godz. 10.00 w sali dydaktycznej Małopolskiej Chmury Edukacyjnej naszej Biblioteki odbyło się szkolenie dla nauczycieli bibliotekarzy na temat wykorzystania rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej w edukacji.

Zajęcia poprowadził  niezwykle interesująco nasz kolega z PBW w Krakowie – mgr Karol Baranowski. W trakcie spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja poświęcona m.in. szkodliwości korzystania z najnowocześniejszych technologii w edukacji w rozwoju młodych osób. Nadmierne użytkowanie generuje zagrożenia zwłaszcza fizyczne dla układu nerwowego dziecka. Podzielone  zdania wśród nauczycieli wskazują, że zawsze ten temat wzbudzać będzie emocje i jak każda nowość wymaga rozwagi i…myślenia.

    Na początku był stereoskop, a obecnie  gogle od tekturowych po niezwykle nowoczesne wprowadzają nas w wirtualny świat i rozszerzoną rzeczywistość. Zabawa to tylko z pozoru, a ma szereg ważnych zastosowań w : medycynie, symulacji, szkoleniach, architekturze, sztuce, kulturze i nauce.

Poniżej do pobrania materiały ze szkolenia.