Plakat na granatowym tle. Pierwszy obrazek u góry plakatu ilustruje globus na tle regału z książkami. Druga ilustracja pokacuje otwartą książkę, na którą spływa z góry strumień światła. Trzecia ilustracja pod spodem ukazuje postać człowieka z rozpostartymi ramionami. Spływa na niego strumień światła

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – hasło tegorocznej edycji  Tygodnia Bibliotek

Uniwersum to wszystko co istnieje. To wszechświat – a drzwi do tego Uniwersum to właśnie biblioteka. Tu znajdziesz wiedzę ze wszystkich dziedzin wiedzy. Wejdziesz do biblioteki i jednocześnie jesteś w wielu miejscach naraz. Przenosisz się w czasie i przestrzeni – starożytny Rzym, XVI-wieczne imperium Inków, Cesarstwo Chińskie – jednym słowem, świat na wyciągnięcie ręki! My, Uniwersum ujmujemy zarówno  w kategoriach czasu, jak i przestrzeni. Zgodnie z tą wykładnią przygotowaliśmy dla Państwa:

  1. Akcja na FB i Instagramie Filii – „Świat w minutę” –obejrzycie Państwo kilka filmików tzw. rolek, pokazujących atrakcje różnych kontynentów (ujęcie Uniwersum w kategoriach przestrzeni)
  2. Wystawa „stacjonarna”– „Wiedza na wyciągnięcie ręki” – prezentacja ciekawych książek z najróżniejszych dziedzin wiedzy – uzmysłowienie odbiorcom tematyczną rozpiętość naszych zbiorów.

Zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych oraz do biblioteki na wystawę „Wiedza na wyciągnięcie ręki”!