Na zdjęciu dwoje ludzi. Seniorzy łączą swoje dłonie w kształt serca.

Senior mile widziany…

W bogatej ofercie bibliotek coraz bardziej zagarniającej rynek kultury (co zrozumiałe poniekąd w poszukiwaniu czytelników) warto zwrócić uwagę na wzrastającą liczbę seniorów – aktywnych, twórczych i poszukujących.

Dzisiejsi seniorzy to nie jedynie hobbyści, czy miłośniczki haftu i robót szydełkowych (chociaż to miłe pasje), ale osoby o sporym potencjale intelektualnym i twórczym. Grupę tę tworzą ludzie, którym młodość przypadła w dość trudnych i nieraz siermiężnych czasach powojennych. Dlatego szczególnie cenią sobie możliwość swobodnego przemieszczania się, otwartość na kulturę i ogólnie świat. To co dla współczesnych młodych ludzi jest naturalne i swojskie (wolność, Europa bez granic) dla pokolenia obecnych seniorów było marzeniem, które szczęśliwie dla nas wszystkich się spełniło.

Seniorzy – jest to często bardzo pozytywnie energetyczna grupa ludzi, która swoim zapałem obdzieliłaby wielu młodych.

Dla tej grupy nasza Biblioteka Pedagogiczna ma bogatą ofertę książek oraz ciekawych i rozwijających spotkań (beletrystyka, historia, biografie).

Od ponad 20 lat w naszej bibliotece prezentujemy interesujące wystawy, wykłady i prelekcje.

Uwaga! Przypominamy, że każda dorosła osoba może zapisać się do naszej Biblioteki Pedagogicznej i znajdzie dla siebie ciekawą książkę. Zapraszamy!