OFERTA EDUKACYJNA DLA SZKÓŁ I INNYCH PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

ROK SZKOLNY 2023/2024

PRZEDSZKOLA

  1. „Mój przyjaciel – książka” – lekcja mająca na celu zwrócenie uwagi maluchom na wartość czytania, rozbudzenie zamiłowania do czytania.
  2. Umiem mówić nie”. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai – zajęcia mają za zadanie: kształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, uczenie asertywności.
  3. Złość mówi dość”. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai – zajęcia mają za zadanie: kształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami.
  4. Ekologia z Photonem” – zajęcia mają za zadanie uwrażliwić dzieci na kwestie związane z ochroną przyrody, rozwijać świadomość ekologiczną, odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego (Lekcja z wykorzystaniem Robota Photon).
  5. „Photon uczy emocji” – zajęcia mają za zadanie nauczyć dzieci rozpoznawać emocje oraz pomóc znaleźć sposoby na radzenie sobie z nimi. (Lekcja z wykorzystaniem Robota Photon).
  6. „W kraju kwitnącej wiśni, czyli japońskie ABC” – zajęcia pokazujące kulturową odmienność Japonii. W zajęcia zostaną wplecione elementy mindfullness – ćwiczenia z wykorzystaniem między innymi misy tybetańskiej.
  7. „Z wizytą na Czarnym Lądzie. Poznajemy przyrodę Afryki” (Zajęcia z pokazem slajdów) – odwiedzimy niektóre zakątki Afryki, dowiemy się między innymi co to jest Wielka Piątka,  co jedzą Masajowie i jak wygląda busz. W ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.

KLASY 1-3 SP

  1. „Mój przyjaciel – książka” – lekcja mająca na celu zwrócenie maluchom uwagę na wartość czytania, rozbudzenie zamiłowania do czytania.
  2. „Nie tylko (w) Yellowstone” (zajęcia z pokazem slajdów) – zajęcia towarzyszące lekturze książki „Którędy do Yellowstone”. Wraz z bohaterami książki odwiedzać będziemy różne zakątki naszego globu i opowiadać o parkach narodowych, zwierzętach, zjawiskach przyrodniczych (wulkany, gejzery itp.)
  3. Złość mówi dość”. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai – zajęcia mają za zadanie: kształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami.
  4. Umiem mówić nie”. Zajęcia z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai – zajęcia mają za zadanie: kształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami, uczenie asertywności.
  5. „Tajemnice Internetu” – zajęcia dla najmłodszych uwrażliwiające na niebezpieczeństwa czyhające  w sieci, uczące bezpiecznego poruszania się w przestrzeni cyfrowej.
  6. Ekologia z Photonem” – zajęcia mają za zadanie uwrażliwić dzieci na kwestie związane z ochroną przyrody, rozwijać świadomość ekologiczną, odpowiedzialność za stan środowiska naturalnego (Lekcja z wykorzystaniem Robota Photon).
  7. „Photon uczy emocji” -Zajęcia mają za zadanie nauczyć dzieci rozpoznawać emocje oraz pomóc znaleźć sposoby na radzenie sobie z nimi. (Lekcja z wykorzystaniem Robota Photon).
  8. „Z wizytą na Czarnym Lądzie. Lekcja towarzysząca lekturze „Afryka Kazika”” (Zajęcia z pokazem slajdów) – lekcja towarzysząca lekturze „Afryka Kazika” – Odwiedzimy niektóre zakątki Afryki opisane w książce, skonfrontujemy przeszłość z czasami obecnymi. W ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  9. W kraju kwitnącej wiśni, czyli japońskie ABC” – zajęcia pokazujące kulturową odmienność Japonii. W zajęcia zostaną wplecione elementy mindfullness – ćwiczenia z wykorzystaniem między innymi misy tybetańskiej.

KLASY 4-6 SP

  1. Tajemnice Internetu” – zajęcia uwrażliwiające uczniów na niebezpieczeństwa czyhające w Internecie, uczące bezpiecznego poruszania się w przestrzeni cyfrowej.
  2. „W cieniu baobabu, czyli wędrówki śladami Stasia i Nel” (Zajęcia z pokazem slajdów) –   w ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  3. „Jak daleko skacze kangur? Z wizytą na Antypodach” (Zajęcia z pokazem slajdów) –   w ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  4. „Z wizytą na czarnym Lądzie (zajęcia z pokazem slajdów) – zajęcia pokazujące przyrodę i życie ludzi w krajach Afryki okołorównikowej (Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia). W ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  5. W kraju kwitnącej wiśni. Poznajemy kulturę Japonii” – zajęcia pokazujące kulturową odmienność Japonii. W zajęcia zostaną wplecione elementy mindfullness – ćwiczenia z wykorzystaniem między innymi misy tybetańskiej.

Klasy 7-8 SP

  1. Z wizytą na czarnym Lądzie (zajęcia z pokazem slajdów) – zajęcia pokazujące przyrodę i życie ludzi w krajach Afryki okołorównikowej (Kenia, Tanzania, Uganda, Etiopia). W ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  2. Australijskim szlakiem Pawła Edmunda Strzeleckiego–patrona roku 2023” (zajęcia z pokazem slajdów) – zapoznanie uczniów z sylwetką Pawła Edmunda Strzeleckiego – polskiego podróżnika i odkrywcy, zapoznanie z jego osiągnięciami, ze szczególnym uwzględnieniem jego działań badawczych w Australii.
  3. „Wędrówki przez sześć kontynentów – cuda natury i najwspanialsze dzieła człowieka” -(Zajęcia z pokazem slajdów) – w ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  4. ”Alaska- surowe piękno”- zajęcia z pokazem slajdów -ukazanie piękna dzikiej przyrody Alaski – jej fauny i flory . Lekcja wzbogacona o ciekawostki  z życia alaskańskich zwierząt, opowieści o lodowcach, dzikich jeziorach i rzekach.
  5. ”Z amazońskiej dżungli na Wyspy Galapagos”- zajęcia z pokazem slajdów z Ekwadoru i Galapagos – ukazanie życia amazońskiej dżungli, wulkanicznych krajobrazów Ekwadoru oraz dziewiczych wysp Galapagos słynących z wielkich żółwi oraz z niespotykanej symbiozy człowieka i zwierząt.
  6. „70 lat Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach” – lekcja biblioteczna dotycząca warsztatu bibliograficznego, roli biblioteki w środowisku oraz przedstawienie zabytkowego budynku biblioteki na tle innych zabytków Myślenic.
  7. Pomagamy w nauce już 70 lat” – lekcja biblioteczna dotycząca warsztatu bibliograficznego, roli biblioteki w środowisku oraz przedstawienie zabytkowego budynku biblioteki na tle innych zabytków Myślenic.
  8. Literackie Myślenice” – zapoznanie z postaciami ze świata literatury, twórcami profesjonalnymi, amatorskimi, ważnymi w dziejach naszego miasta (od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. Wykorzystanie nagranego filmu z wystawy poświęconej myślenickim literatom oraz prezentacja ich dzieł ze zbiorów biblioteki.
  9. Dziedzictwo i ciekawostki kulturowe Prowansji i Lazurowego Wybrzeża” – prezentacja dziedzictwa kulturowego związanego z regionem Prowansji i Lazurowego wybrzeża ze szczególnym uwydatnieniem elementów ważnych dla kultury światowej (np. Festiwal filmowy w Cannes, muzeum Picassa) i  kultury francuskiej (perfumerie Grasse, muzeum Louisa de Funes’a w Saint Tropez, twierdze obronne Vaubana z XVII w. , figurki bożonarodzeniowe „santonges” itp. ). Zapoznanie z podstawowymi wiadomościami na temat historii i kultury regionu.

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE

  1. Pomagamy w nauce już 70 lat” – lekcja biblioteczna dotycząca warsztatu bibliograficznego, roli biblioteki w środowisku oraz przedstawienie zabytkowego budynku biblioteki na tle innych zabytków Myślenic.
  2. Literackie Myślenice” – zapoznanie z postaciami ze świata literatury, twórcami profesjonalnymi, amatorskimi, ważnymi w dziejach naszego miasta (od czasów najdawniejszych po dzień dzisiejszy. Wykorzystanie nagranego filmu z wystawy poświęconej myślenickim literatom oraz prezentacja ich dzieł ze zbiorów biblioteki.
  3. Dziedzictwo i ciekawostki kulturowe Prowansji i Lazurowego Wybrzeża” – prezentacja dziedzictwa kulturowego związanego z regionem Prowansji i Lazurowego wybrzeża ze szczególnym uwydatnieniem elementów ważnych dla kultury światowej (np. Festiwal filmowy w Cannes, muzeum Picassa) i  kultury francuskiej (perfumerie Grasse, muzeum Louisa de Funes’a w Saint Tropez, twierdze obronne Vaubana z XVII w. , figurki bożonarodzeniowe „santonges” itp. ). Zapoznanie z podstawowymi wiadomościami na temat historii i kultury regionu.
  4. „Wędrówki przez sześć kontynentów – cuda natury i najwspanialsze dzieła człowieka” – (Zajęcia z pokazem slajdów) – w ramach edukacji międzykulturowej- kształtowanie u uczniów postawy ciekawości świata oraz poszanowania innych kultur i religii. Rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów.
  5. ”Alaska- surowe piękno”- zajęcia z pokazem slajdów -ukazanie piękna dzikiej przyrody Alaski – jej fauny i flory . Lekcja wzbogacona o ciekawostki  z życia alaskańskich zwierząt, opowieści o lodowcach, dzikich jeziorach i rzekach.
  6. ”Z amazońskiej dżungli na Wyspy Galapagos”- zajęcia z pokazem slajdów z Ekwadoru i Galapagos – ukazanie życia amazońskiej dżungli, wulkanicznych krajobrazów Ekwadoru oraz dziewiczych wysp Galapagos słynących z wielkich żółwi oraz z niespotykanej symbiozy człowieka i zwierząt.

Zapraszamy do umawiania się na lekcje! Tel.: 12 27 205 07.

W niektórych przypadkach możliwe jest również odbycie zajęć u Państwa w szkołach.

Uwaga! W przypadku lekcji w ramach edukacji międzykulturowej jest możliwe również przeprowadzenie zajęć poświęconych innym, niż wymienione, rejonom świata (np. Chiny, Indochiny. USA, Ameryka Południowa). Wszystkie tego rodzaju zajęcia prowadzi osoba, która te kraje odwiedziła, a zdjęcia wykorzystane do pokazu slajdów są jej autorstwa.

Zapraszamy do skorzystania z oferty!